Wyprawy wędkarskie
Jezioro Viken, południowo-zachodnia Szwecja
Szwecja
Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji
Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji
Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji
Viken to rynnowe jezioro o powierzchni około 50 kmkw., położone pomiędzy największymi szwedzkimi śródlądowymi zbiornikami wodnymi - Vänern i Vettern, z którymi połączone jest poprzez słynny Göta Kanal (Kanał Gotyjski). Dzięki temu na akwenie nie brakuje oznaczeń ułatwiających pływanie łodzią pomiędzy licznymi na szwedzkich jeziorach podwodnymi głazami.
Jest szczupak, jest sandacz...
Akwen parktycznie zewsząd otoczony jest lasami oraz sporadycznie wiejskimi zabudowaniami. Presja wędkarska, poza okresem letnim, jest tutaj praktycznie zerowa. Viken to bardzo rybna woda, zasobna przede wszystkim w dorodne drapieżniki. Obok Vänern i Vettern jezioro uchodzi za jedno z lepszych w tej części Szwecji. Gęste, długie pasma trzcinowisk są wczesną wiosną ulubionymi miejscami występowania szczupaków, z których zresztą Viken słynie. Latem i jesienią ryb należy już szukać na głębszej wodzie i wtedy sprawdza się przede wszystkim trolling. Na całym jeziorze można szukać okoni dorastających jak zwykle w Szwecji do imponujących rozmiarów. Z kolei głębsze partie jeziora z kamienisto-żwirowym dnem to miejsce sandaczy. W Viken tego cenionego (pod względem wędkarskim i kulinarnym) drapieżnika jest dużo, a ryby kilkukilogramowe nie są tu niczym nadzwyczajnym. Najważniejsza jest jednak lokalizacja sandaczowych łowisk, które występują na akwenie w kilku charakterystycznych miejscach. Oczywiście wszystkim Klientom naszego biura służymy kompleksową informacją wędkarską na temat jeziora.
Trzydniowy test
"Nad Viken spędziliśmy trzy dni w listopadzie 2005r. Luksusowy domek, w którym mieliśmy przyjemność mieszkać, położony był dosłownie na styku lądu i wody, a łódź stała zacumowana na naszej werandzie! Niezbyt głęboka, pełna gęstych trzcin zatoka, nad którą kwaterowaliśmy, obdarowała nas wieloma średnimi szczupakami (1-4 kg) i kilkoma pięknymi garbusami. Jednak my szukaliśmy większych zdobyczy, które przebywały na głównym plosie jeziora (tak przynajmniej twierdził miejscowy przewodnik), na głębokości 10-20 m. Niestety nie było nam dane tam dopłynąć. Mimo 5-metrowej łodzi listopadowy wiatr nie pozwolił poznać największych tajemnic jeziora...". (relacja Maćka Rogowieckiego)
Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji W Viken żyją też sandacze
Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Rzut oka na jezioro
Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Przyzwoity szczupak

Dostępność łowiska
Zarówno z brzegu (przydatne wodery!), jak i z łodzi, która zapewnia dostęp do najlepszych łowisk.

Rekomendowane metody połowu

Drapieżniki - spinning, metoda trollingowa (szansa na największe szczupaki), martwa rybka czy żywiec. Biała ryba - wszystkie metody połowu ryb spokojnego żeru - np. spławik czy feeder.

Limity i ograniczenia

Szczegółowych informacji na temat okresów i wymiarów ochronnych udzielamy na indywidualne zapytanie. Z łowiska wolno zabierać tylko ryby przeznaczone do bieżącego spożycia. Zgodnie ze szwedzkim obyczajem nie zabiera się ryb na zapas - np. do zamrażarek.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Proponujemy Państwu pobyt w gospo- darstwie turystyczno-wędkarskim o bardzo wysokim standardzie. Do Pań- stwa dyspozycji dwa 4-osobowe (maks. do 5 osób) komfortowe domki z wszel- kimi niezbędnymi wygodami. Każdy z domków ma w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę z prysznicem i WC,  pokój  wypoczynkowy  z  TV.  Jeden  z
Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji
domków znajduje się dosłownie metr od brzegu jeziora, z bezpośrednim dostępem do łodzi wędkarskiej, a z jego werandy można z wielkim powodzeniem łowić np. na dragającą szczytówkę! Domki ulokowane są nad płytką (do 10 m) trzcinową zatoką Viken - prawdziwym superłowiskiem szczupaka w okresie wiosennym!
Do dyspozycji Gości duże (3-osobowe) bezpieczne łodzie wędkarskie z silnikami spalinowymi 4-8 KM. Kotwice i kamizelki ratunkowe na wyposażeniu łodzi. Za dopłatą możliwość wynajęcia echosondy. Możliwe jest również wędkowanie z profesjonalnym przewodnikiem wędkarskim, który doskonale zna jezioro. Ze swojej strony zapewniamy Państwu kompleksową informację wędkarską na temat jeziora Viken oraz dokładne mapy batymetryczne akwenu.
Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji
Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Viken - Wędkarstwo w Szwecji
Dojazd na łowisko - u nas wyjątkowo korzystne warunki:
Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
| Projekt i realizacja: melonio.pl |
Projektowanie stron internetowych