about us about us poniedziałek, 17 stycznia 2022
Wyprawy wędkarskie

Wędkarstwo w Finlandii Pojezierze Joroinen Rejon Karstula-Pylkonmäki Rejon Saarijärvi Rejon Laukaa-Suolahti Rejon Hankasalmi-Konnevesi Rejon Kinnula-Kivijärvi Rejon Lohimaa


Finlandia - oferty
1. Pojezierze Joroinen
2. Rejon Karstula-Pylkonmäki
3. Rejon Saarijärvi
4. Rejon Laukaa-Suolahti
5. Rejon Hankasalmi-     Konnevesi
6. Rejon Kinnula-Kivijärvi
7. Rejon Lohimaa

Sprawdź pogodę
Finlandia - informacje ogólne
Wędkarstwo w Finlandii
Co zabrać na wędkarski urlop?

Finlandia - oferty

1. Pojezierze Joroinen (typ: jezioro, rzeka)
Żyjące tutaj nieprzeliczone stada białej ryby są znakomitym pokarmem dla drapieżników, spośród których najpopularniejszym gatunkiem jest ceniony przez wędkarzy sportowych za siłę i waleczność szczupak (po fińsku hauki). To można rzec "flagowa" ryba tej wody.

2. Rejon Karstula-Pylkonmäki (typ: rzeka, jezioro)
Wędkarze znajdą tutaj obfitość ryb bardzo wielu gatunków - od typowo jeziorowych szczupaków i sandaczy po charakterystyczne dla wód górskich pstrągi i lipienie. Leśna głusza i krystalicznie czyste powietrze zapewniają turystom wspaniały, niczym nieskrępowany wypoczynek i potężny zastrzyk zdrowia!

3. Rejon Saarijärvi (typ: jezioro)
Okolica wielkiego jeziora Saarijärvi jest typowa dla środkowej Finlandii - rozległe tereny leśne, obfitujące w zwierzynę, grzyby i jagody, a wśród lasów liczne polodowcowe zbiorniki wodne, połączone krótkimi rzekami o charakterze górskim ("koski"). Wody odznaczają się najwyższą klasą czystości.

4. Rejon Laukaa-Suolahti (typ: rzeka, jezioro)
To jeden z najatrakcyjniejszych w Finlandii - a chyba i w Europie - regionów wędkarskich. A to głównie ze względu na niezwykle malownicze i rybne progi wodne (koski), ulokowane pomiędzy licznymi tutaj jeziorami. Nad największymi i najciekawszymi z nich stworzono znakomite warunki do wędkowania.

5. Rejon Hankasalmi-Konnevesi (typ: rzeka, jezioro)
W odludnej okolicy rozciągającej się od miasteczka Hankasalmi do jeziora Konnevesi znajdziemy tak potrzebne nam ciszę, spokój oraz pełną izolację od wszechobecnego w naszym życiu stresu. W licznych jeziorach i rzekach możemy ukoić nerwy łowiąc wspaniałe egzemplarze ryb najrozmaitszych gatunków.

6. Rejon Kinnula-Kivijärvi (typ: jezioro)
Gdy spojrzymy na mapę okolicy obok koloru zielonego dominuje barwa błękitu. To niezliczone zbiorniki wodne o różnorodnym charakterze. Znajdziemy tu zarówno zagubione wśród leśnych ostępów jeziorka, jak i prawdziwe śródlądowe oceany, które nierzadko łączą się w kilkudziesięciokilometrowe łańcuchy.

7. Rejon Lohimaa (typ: rzeka, jezioro)
Ekskluzywny ośrodek wędkarsko-turystyczny Lohimaa znajduje się niedaleko miasta Kuopio. Bystrze Äyskoski, ulokowane bezpośrednio przy ośrodku, jest uznawane obecnie za czołowe łowisko pstrąga potokowego i lipienia w Europie, a licencje wędkarskie często trzeba tu zamawiać ze sporym wyprzedzeniem.

8. Domki letniskowe w Finlandii
Fińskie domki letniskowe położone są praktycznie zawsze w lesie, w okolicy cichej i pięknej, w bezpośredniej bliskości jezior, których mamy w tym kraju kilkadziesiąt tysięcy. Woda w jeziorach jest kryształowo czysta, co umożliwia w lecie orzeźwiającą kąpiel. Ponadto każdy turysta może do woli uprawiać wędkowanie.

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon