about us about us poniedziałek, 17 stycznia 2022
Wyprawy wędkarskie

Lofoty Koppangen Olderdalen Steigen Sjohus Helnessund Wyspa Senja Rejon Foldvik Polarsirkelen Wyspa Andorya Lyngseidet Wyspa Seiland Aldersund Brygger Archipelag Vikna Bakkan Wahl Bessaker Skarnsundet Fjordsenter Hitra Fiskeferie


Norwegia - oferty
Północ
1.   Lofoty
2.   Koppangen
3.   Olderdalen
4.   Steigen
5.   Helnessund
6.   Wyspa Senja
7.   Aldersund
8.   Rejon Foldvik
9.   Polarsirkelen
10. Wyspa Andorya
11. Lyngseidet
12. Wyspa Seiland

Centrum
1.   Archipelag Vikna
2.   Bakkan Wahl
3.   Bessaker
4.   Skarnsundet Fjordsenter
5.   Hitra Fiskeferie
SprawdĽ pogodę
Norwegia - informacje ogólne
Wędkarstwo w Norwegii
Atlas ryb norweskich
Pogoda, czyli kiedy jechać?
Co zabrać na wędkarski urlop?

Norwegia - oferty

UWAGA!
Norweskie łowiska cieszą się w Europie olbrzymią popularnością. Wędkarze z Niemiec i Czech już dawno temu zrozumieli, iż to właśnie u wybrzeży Norwegii usytuowane są jedne z najatrakcyjniejszych łowisk świata. Dlatego rezerwacji miejsc w najlepszych ośrodkach wędkarskich (np. w środkowo-północnej Norwegii) należy dokonywać z przynajmniej półrocznym wyprzedzeniem!

Północ

1. Lofoty (typ: morze i fiordy)
Wyspy Lofoty to chyba najsłynniejszy wędkarski obszar Norwegii, bardzo popularny i lubiany wśród miłośników wędkowania z całej niemal Europy, choć najczęściej spotkamy tu przybyszów z Niemiec, Francji i Czech. Nic dziwnego zważywszy na wielką ilość atrakcji, jakie mają do zaoferowania te jedyne w swoim rodzaju wyspy.

2. Koppangen (typ: morze i fiordy)
Miejscowość Koppangen położona jest nad brzegiem fiordu Lyngen, w fascynującej i zadziwiającej swoim pięknem scenerii morskiego wybrzeża. Wspaniały krajobraz tworzy tu ocean z ruchomymi, pływającymi lodowcami i ośnieżone szczyty górskich pasm. Wysokość niektórych dochodzi do prawie 2000 m.n.p.m.

3. Olderdalen (typ: morze i fiordy)
Fiord Lyngenfjord, znajdujący się w północnej części Norwegii (1650 km od Oslo), przyciąga wędkarzy niczym magnes. Często goszczą tu łowcy z Niemiec, Szwajcarii oraz Czech. Jest to miejsce słynące z wielkiej obfitości ryb, szczególnie gatunków chętnie poławianych na wędkę.

4. Steigen (typ: morze i fiordy)
Rejon Steigen (Vestfjorden) znajduję się dokładnie naprzeciwko Lofotów, około 1400 km na północ od Oslo i 230 km od Bodö. W naszym przekonaniu okolice Steigen to jedne z najlepszych terenów wędkarskich Europy, w niczym nie ustępujące osławionym wyspom.

5. Helnessund (typ: morze i fiordy)
Niewielkia rybacka osada Helnessund, ulokowana w samym centrum Vestfjorden, to znany punkt na wędkarskiej mapie Europy. Co roku, pomimo dość dużych odległości (Helnessund znajduje się dokładnie naprzeciwko osławionych Lofotów), tutejsze łowiska odwiedzają liczni wędkarze z Niemiec, Czech oraz Francji.

6. Wyspa Senja (typ: morze i fiordy)
Senja (połączona mostem ze stałym lądem) nazywana jest "Norwegią w miniaturze" i uchodzi za jeden z najpiękniejszych obszarów Finnmarku (północny obszar Norwegii). Rzeczywiście przyroda jest tu obezwładniająca i bardzo różnorodna.

7. Aldersund (typ: morze i fiordy)
Strome, pokryte białym puchem zbocza gór, prawie pionowo schodzą do morza. Między skaliste ściany wdzierają się turkusowe wody morskiego fiordu. Aż po horyzont roztacza się widok zielonych wysp i wysepek, pogrążonych w błękitnej wodzie.

Rejon Foldvik
8. Rejon Foldvik (typ: morze i fiordy)
Jest to jedno z najlepszych miejsc na wędkowanie na północy Norwegii. Osłonięty wysokimi skałami fiord zapewnia bezpieczne łowienie w każdych niemal warunkach pogodowych. Już w bezpośrednim sąsiedztwie portu i miejsca zakwaterowania można złowić piękne...

Polarsirkelen
9. Polarsirkelen (typ: morze i fiordy)
Na wysokości północnego koła podbiegunowego znajduje się „Polarsirkelen” – nowootwarty, komfortowy ośrodek wędkarski, przeznaczony nawet dla najbardziej wymagających Klientów. Doskonała infrastruktura turystyczna, przepiękna okolica (z okien widać drugi co do wielkości lodowiec norweski Svartisen)...

Wyspa Andorya
10. Wyspa Andorya (typ: morze i fiordy)
Nieco ponad 100 km od Narwiku leży wyspa Andorya - miejsce o wybitnych, nawet jak na Norwegię, walorach wędkarskich. Nie ma tu zbyt wielu wędkarzy, którzy nie wiedzieć czemu wybierają znacznie częściej nieodległe Lofoty. Wielka szkoda, gdyż wody okalające wyspę...

Rejon Lyngenfjord
11. Lyngseidet (typ: morze i fiordy)
Pierwsi Goście przyjadą do nowowybudowanych, komfortowych domków już na wiosnę 2007 roku. O wyniki wędkarskie można być w Lyngenfjord całkowicie spokojnym. Co roku, nasi Klienci, powracający z innych, pobliskich ośrodków (np. Olderdalen), opowiadają o wielkim wędkarskim bogactwie tych okolic...

Wyspa Seiland
12. Wyspa Seiland (typ: morze i fiordy)
Daleko na północy Norwegii, na terytorium Finnmarku, 1000 km za kołem polarnym i 170 km od Alty, znajduje się Seiland (notabene „sei” to po norwesku czarniak) – siódma co do wielkości wyspa Norwegii. Życie na Seiland płynie swoim własnym, powolnym rytmem, który regulują tylko pływy Oceanu....
Centrum

1. Archipelag Vikna (typ: morze i fiordy)
Archipelag Vikna (320 km na północ od Trondheim) tworzy kilkanaście tysięcy szkierowych wysp i wysepek o zróżnicowanej wielkości. Jest to prawdziwy labirynt, w którym niedoświadczony wędkarz dość łatwo traci orientację. Łowisko zasobne jest jednak w duże ryby, więc warto czasem trochę pobłądzić.

2. Bakkan Wahl (typ: morze i fiordy)
W Bakkan Wahl spotkamy się z większością ryb występujących w wodach zachodniej Norwegii. Naszym łupem najczęściej będą padały dorsze, czarniaki, rdzawce, molwy, brosmy oraz plamiaki. Okresowo łowisko odwiedzają gigantyczne wprost stada (kilkaset tysięcy sztuk) śledzi oraz makreli (czerwiec - lipiec) .

3. Bessaker (typ: morze i fiordy)
Ta mała rybacka osada jest dość dobrze znana w wędkarskim środowisku, głównie za sprawą bardzo dobrych łowisk dorsza, rdzawca oraz czarniaka. Wioska znajduje się tuż nad brzegiem fiordu, nieopodal ujścia na otwarty Ocean.

4. Skarnsundet Fjordsenter (typ: morze i fiordy)
Jedno z najlepszych w tej części Norwegii miejsc na czarniaka oraz dużego dorsza. Czarniaki występuję w łowisku w kilku, bardzo charakterystycznych miejscach, niedaleko od zakwaterowania. ¦rednio biorą ryby w granicach 5 - 10 kg.

5. Hitra Fiskeferie (typ: morze i fiordy)
Znana wśród wędkarzy wyspa Hitra znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Trondheim. Cała jej historia i kultura od zawsze była związana z rybołówstwem i morzem. Hitra ma swój niepowtarzalny, kameralny urok, a mieszkańcy traktują wszystkich przyjezdnych z sympatią i zaufaniem.

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon