Wyprawy wędkarskie
Jezioro Wismen, południowa Szwecja
Szwecja
Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji
Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji
Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji
Kolejne jezioro położone w południowej Szwecji. Jak większość polodowcowych akwenów zlokalizowanych w tym rejonie Skandynawii, ma bardzo czystą wodę o dobrej przejrzystości, ale lekko herbacianym zabarwieniu (od zawartości żelaza w skałach i glebie).
Środowisko dla szczupaka
Typowe dla szwedzkich jezior jest też występowanie dużej liczby kamieni i głazów, na które trzeba zwrócić uwagę przy pływaniu łodziami z silnikiem spalinowym. Nie inaczej jest na Wismen. Mamy tu też sporo roślinności zanurzonej i wynurzonej, która wraz ze wspomnianymi kamieniami pomimo niewielkiej średniej głębokości akwenu tworzy doskonałe kryjówki dla ryb drapieżnych, a przede wszystkim szczupaka. To głównie dla tej ryby warto przyjechać nad jezioro Wismen na wędkarski urlop. Brania zębatych drapieżników i ich emocjonujące hole, okraszone często efektownymi wyskokami ponad lustro wody, na długo pozostaną w pamięci wędkarzy, dając im w trakcie wypoczynku wymarzony zastrzyk adrenaliny. Szczupaków najlepiej poszukać w okolicach trzcin, na podwodnych łąkach, kantach ze stromo opadającym dnem, a także przy skupiskach głazów.
Dominuje mniejszy, ale...
Tam odpowiednio podana przynęta, a może nią być zarówno dżerk (szczególnie polecamy), jak i guma bądź błystka obrotowa, powinna skusić do ataku niejednego przedstawiciela gatunku Esox lucius. Kilka grup, które wysłaliśmy nad Wismen w ubiegłym sezonie, wróciło z urlopu zadowolonych i zwracały uwagę w szczególności na dużą liczbę żyjących tam szczupaków. Głównie łowiono ryby w przedziale 1-2 kg, ale trafiło się również sporo egzemplarzy większych i to znacznie. Jednak jak zawsze w sytuacji, gdy w wodzie jest dużo małego i średniego szczupaka, na branie sztuki okazowej trzeba trochę poczekać bądź poszukać takich ryb na nieco głębszej wodzie - w przypadku tego jeziora 2-3-metrowej. Poza zębatym drapieżnikiem w jeziorze Wismen występują okonie (nawet kilogramowe!), a także duże stada białej ryby. Łowienie tych ostatnich może być doskonałym uzupełnieniem spinningowania.
Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Szczupakowe trzcinki...
Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji ... i trzcinowy szczupak
Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Wieczór nad Wismen

Dostępność łowiska
Miejscami możliwe jest wędkowanie z brzegu, ale dostęp do najlepszych stanowisk ryb zapewnia łódź - motorowa lub z silnikiem elektrycznym.

Rekomendowane metody połowu

Drapieżniki - spinning, metoda trollingowa (bardzo płytko pracujące przynęty), martwa rybka. Biała ryba - wszystkie metody połowu ryb spokojnego żeru, np. spławik czy feeder.

Limity i ograniczenia

Szczegółowych informacji na temat okresów i wymiarów ochronnych udzielamy na indywidualne zapytanie. Z łowiska zwyczajowo zabiera się tylko ryby przeznaczone do bieżącego spożycia w dniu połowu. Zgodnie ze szwedzkim obyczajem nie zabiera się ryb na zapas, np. do zamrażarek, ale jeśli ktoś chce poczęstować rodzinę świeżą, własnoręcznie złowioną rybą, zawsze może poprosić gospodarzy o zgodę na zabranie 2-3 kg filetów. Wszystko w granicach rozsądku.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Naszym Klientom proponujemy zakwa- terowanie w pięknym domku letnis- kowym położonym na śródleśnej łące, z dala od innych zabudowań wiejskich i kilkaset metrów od domu gospodarzy. Może w nim mieszkać 4-6 osób, ale najwygodniej jest, jeśli liczba wędkarzy nie przekracza 4. Dom ma salon z TV, oddzielne  sypialnie,  łazienkę  i  aneks
Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji
kuchenny. Na jeziorze stoją przygotowane dla wędkarzy łodzie z silnikami spalinowymi 2-4 KM lub silnikiem elektrycznym. W trakcie wędkowania zapewniona prywatność i spokój, gdyż poza gośćmi mieszkającymi w opisanym wyżej domku w okolicy nieczęsto przebywają inni turyści, a miejscowi rzadko łowią ryby na jeziorze Wismen.
Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji
Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Wismen - Wędkarstwo w Szwecji
Dojazd na łowisko - u nas wyjątkowo korzystne warunki:
Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
| Projekt i realizacja: melonio.pl |
Projektowanie stron internetowych