about us about us wtorek, 11 maja 2021
Wyprawy wędkarskie


Wyspa Andorya
Dorsz z morskiej głębiny

NORWEGIA - OFERTY
Norwegia - informacje
Wędkarstwo w Norwegii
Atlas ryb norweskich
Pogoda, czyli kiedy jechać?
Co zabrać na wyjazd?Atrakcje w pobliżu
 • wyprawy przyrodnicze (wieloryby, foki, orły morskie)
 • wspaniałe szlaki turystyki pieszej i rowerowej
 • piaszczyste plaże (znakomite warunki do kąpieli oraz nurkowania)
 • miasto Narwik
 • pozostałości epoki Wikingów


  Wyspa Andorya
  Takich jest tu pod dostatkiem


  Wyspa Andorya

  Wędkarstwo w Norwegii
  Norwegia

  Nieco ponad 100 km od Narwiku leży wyspa Andorya - miejsce o wybitnych, nawet jak na Norwegię, walorach wędkarskich. Nie ma tu zbyt wielu wędkarzy, którzy nie wiedzieć czemu wybierają znacznie częściej nieodległe Lofoty. Wielka szkoda, gdyż tutejsze łowiska w niczym nie ustępują osławionym wyspom, a naszym skromnym zdaniem, w niektórych porach roku są od nich nawet zdecydowanie lepsze.

  Tereny wędkarskie i metody połowu

  Wyspa AndoryaSezon wędkarski trwa nieprzerwanie cały rok, choć nie ukrywamy, iż Andorya słynie z bardzo nieprzewidywalnej pogody (w szczególności w okresie wiosny i jesieni). W tym czasie często wieje tu silny wiatr i dlatego na wyprawę wędkarską polecamy przede wszystkim miesiące czerwiec-sierpień. kiedy ryby doskonale żerują, a dodatkowo aura sprzyja połowom. Warto tu przyjechać i zapolować na naprawdę duże okazy, które licznie zasiedlają łowisko. Wędkując w dobrym okresie na pewno możemy liczyć na duże czarniaki, dorsze, zębacze oraz karmazyny. Czarniaków szukamy w pobliżu licznych tu górek podwodnych, w okolicy ujścia fiordu na otwarty ocean. Głębokości są tu zróżnicowane i na niewielkiej powierzchni potrafią zmieniac się o ponad 100 metrów! Ryby w przedziale 6-10 kg są "na porządku dziennym" i dość łatwo trafiają na wędkę. Najskuteczniejszą przynętą są smukłe, stawiające mały opór w wodzie pilkery, obowiązkowo z czerwonymi akcentami. Większe egzemplarze czarniaka (10-20 kg) są także liczne w łowisku, ale bardzo szybko przemieszczają się w toni wodnej i trzeba poświęcić nieraz sporo czasu, aby odnaleźć trasy ich wędrówek. Zaręczamy jednak, że wysiłek się opłaca. W wodach okalających wyspę nie brak także rekordowych zębaczy i halibutów, ale te gatunki wymagają nieco więcej "zachodu" i specjalnych technik. Osoby szczególnie zainteresowane połowami halibutów prosimy o bliższy kontakt z biurem. Podpowiemy gdzie, na co i przede wszystkim jak łowić. Na miejscu służy także Państu pomocą gospodarz ośrodka, który zna okoliczne wody jak przysłowiową "własną kieszeń".

  Andorya to znakomity wybór na urlop nie tylko dla wędkarzy. Wyspa ma wiele do zaoferowania także miłośnikom pieszych i rowerowych wędrowek, nurkom oraz fotografom. W pobliżu wyspy przebiega trasa corocznych wędrówek wielorybów (można zapisać się na wycieczkę statkiem w celu oglądania tych pięknych ssaków). Szczegółowe informacje w biurze Eventur Fishing.

  Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

  Zakwaterowanie
  i serwis wędkarski


  Warning: Use of undefined constant Andorya - assumed 'Andorya' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_andorya.php on line 14
  1290,- zł
  od osoby za 7 dni*
  Sprawdź szczegóły

  Szczególnie polecamy
  na połów:
  ryby morskie {czarniak, dorsz, żebacz, karmazyn, halibut)

  Położenie:
  ok. 1700km od Oslo
  1705 km od Nynäshamn

  Rybostan:
  dorsz, czarniak, miętus morski, rdzawiec, molwa, zębacz, plamiak, rekin śledziowy, śledź, makrela, karmazyn, halibut, łosoś atlantycki oraz troć wędrowna i wiele innych

  Sezon:
  Ogólnie cały rok. Najlepsze wyniki w połowach dorszy odnotowuje się w okresie od kwietnia do czerwca. Czarniaki najlepiej biorą w lecie (czerwiec-sierpień) i na jesieni.

  Preferowane metody:
  pilkery, żywiec oraz spinning

  Limity i ograniczenia:
  Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zanim zabijemy rybę zastanówmy się, czy jej mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas oraz ochotę na jej sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne wyrybianie łowisk może w dalszej perpektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.


  *Populacja danego gatunku w łowisku

  Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
  Created by domelon